Mnogość ofert transportowych

Sektor przewozu samochodów, głównie osobowych, w ostatnich latach rozrastał się w spektakularny sposób. Dzięki temu dzisiaj na rynku funkcjonuje kilkadziesiąt tysięcy przewoźników, wyspecjalizowanych w tego typu usługach, dysponujących odpowiednim sprzętem i personelem technicznym zdolnym do obsłużenia każdego wezwania. W niektórych okresach roku wezwań tych jest zdecydowanie więcej – tak się dzieje, gdy wzmaga się ruch na drogach. Gdy warunki pogodowe i jezdne są fatalne, a ruch na drogach jest duży, jak ma to miejsce zawsze w okolicach świąt – wtedy firmy transportowe mają ręce pełne zleceń i niejednokrotnie nie są w stanie od razu przyjechać do klienta. Dochodzi do tego jeszcze czynnik błyskawicznie narastającej liczby aut w większości gospodarstw domowych. Na przestrzeni ostatniej dekady w Polsce ze średniej nieco poniżej jednego auto na dom udało się dojść od średniej dużo powyżej jednego auta na gospodarstwo domowe. Wszystko to sprawia, że firmy świadczące usługi komplementarne dla każdego posiadacza i kierowcy samochodu, mają dzisiaj możliwość realizowania swojego planu biznesowego bez większych problemów.

Przebicie się z własną ofertą do potencjalnego klienta nie jest proste, tym bardziej, że bardzo często w przypadku aut uszkodzonych, klient zdaje się całkowicie na podpowiedzi swojego ubezpieczyciela. Jeśli ktoś dzwoni na infolinię swojego ubezpieczyciela zgłosić awarię auta lub wypadek, z pewnością zostanie odpowiednio poinstruowany i nakierowany na właściwą firmę transportową. Jeśli jednak ktoś sam poszukuje takich usług i będzie finansował je z własnej kieszeni, a z różnych powodów nie posiada jeszcze namiarów na żadną zaufaną firmę wykonująca takie usługi, z pewnością będzie szukał rekomendacji i poleceń. Licencje otrzymywane przez przewoźników tego typu czy akredytacje i certyfikaty przyznawane przez niezależne jednostki certyfikujące albo organy rządowe – to jeden z tych elementów, którymi każda firma przewozowa się chwali.

Ubezpieczenie i zabezpieczenie

Bardzo ważne jest jednak także, oprócz uzyskania kilku przynajmniej komentarzy i recenzji na temat wykonanych usług na rzecz innych klientów, zdobycie informacji na temat ubezpieczenia posiadanego przez firmę transportową. Wszak profesjonalne zabezpieczenie przewożonego auta to jedno, a posiadanie stosownych ubezpieczeń na wypadek przewidzianych sytuacji drogowych czy fatalnych okoliczności – drugie. Oczywiście większość firm transportowych posiada aktualne ubezpieczenie, ale sprawdzenie tego przed ewentualnym zleceniem zadania, powinno być istotnym elementem każdej rozmowy handlowej.

Bez względu na dodatkowe formalno-prawne i organizacyjne metody zabezpieczenia biznesu, w transporcie samochodów bardzo ważne jest także odpowiednie zastosowanie wszystkich metod mechanicznego zabezpieczenia ładunku. Przy przewozie jednego samochodu przeważnie problem jest znikomy i ustabilizowanie ładunku nie stanowi problemu nawet dla jednego pracownika obsługi. W przypadku przewozu kilku pojazdów na lawecie, tym bardziej dwupoziomowej, wykorzystanie odpowiednich ciężkich narzędzi i pomocy drugiego człowieka jest wręcz niezbędne, co podnosi złożoność całego procesu i jego cenę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*